×
×

Halle Verenigd voor het klimaat

24/02/2022
Over Stad Halle

Benieuwd naar jullie eigen energieverbruik en de impact van jullie werking? Benieuwd hoe je zelf duurzame actie kunt ondernemen om minder CO2 uit te stoten? Neem dan met jullie vereniging deel aan Halle Verenigd voor het Klimaat!

Wat is Verenigd voor het Klimaat?

Het lokale verenigingsleven vormt via zijn groot ledenbereik een belangrijke partner om lokale klimaatdoelstellingen te realiseren. Met ‘Verenigd voor het klimaat’ wil stad Halle haar verenigingen (jeugd, socio-cultureel, sport, religieus, muziek…) actief betrekken bij het klimaatverhaal.

Alle verenigingen die interesse hebben, zijn welkom op de eerste algemene infosessie op 4 mei. Hiervoor kan je je t.e.m. 27 april inschrijven via mail (duurzaamheid@halle.be). Tijdens deze startsessie krijg je inzicht in de werking van een klimaatslimme vereniging en ga je onmiddellijk aan de slag met energiemonitoring via EnergieID.

Na deze sessie kan je je kandidaat stellen voor het ontvangen van een actieplan op maat.

Actieplan op maat

Vier verenigingen kunnen daarna deelnemen aan het vervolgtraject. Deze verenigingen krijgen een actieplan op maat en verdere begeleiding van Ecolife.

Waaruit bestaat dit vervolgtraject?

  • Krijg begeleiding van duurzaamheidsexperts die de lokalen en werking van jullie vereniging onder de loep nemen en bundelen in een actieplan op maat.
  • Krijg inzicht in jullie energieverbruik en leer welke maatregelen jullie kunnen nemen om kosten te besparen op korte en lange termijn.
  • Leer hoe je als vereniging duurzamer kan worden op vlak van mobiliteit, beleid, afval, energie, water, materialen, catering en lokalen.
  • Draag als vereniging bij aan de transitie naar een klimaatneutraal Halle
  • Deze begeleiding is gratis voor 4 verenigingen en wordt gefinancierd door de stad Halle en de Provincie Vlaams-Brabant. Opgelet! Als er maar 4 verenigingen of minder komen opdagen op de eerste sessie, dan worden zij automatisch geselecteerd voor het vervolgtraject. Indien er meer dan 4 verenigingen interesse hebben in de begeleiding van Ecolife, dan zal er een selectie plaatsvinden.

 Wil je je kandidaat stellen? Wat wij van jullie verwachten:

  • Een of twee vaste contactpersonen die de begeleiding opvolgen vanuit de vereniging.
  • Aanwezigheid op twee groepsessies: de eerste sessie gaat door op woensdag 4 mei om 19:30, de tweede sessie zal doorgaan op het einde van het traject in november.
  • Enthousiasme en tijd om het traject mee op te volgen de komende maanden (concreet: twee groepssessies, één duurzaamheidsscan gesprek, één plaatsbezoek aan het lokaal, kiezen en uitvoeren van acties na ontvangen van jullie actieplan op maat)

Hoe nemen jullie deel?

  • Stuur een mailtje naar duurzaamheid@halle.be voor 27 april en hou de avond van 4 mei al vrij in je agenda.
  • Indien er meer dan 4 verenigingen zich kandidaat stellen volgt er een selectie voor het vervolgtraject.
  • Vragen? Mail ze naar duurzaamheid@halle.be

‘Verenigd voor het klimaat’ loopt met de steun van de provincie Vlaams-Brabant.

Meer info voor de pers
Meer info en contact

Gerelateerd nieuws

Feestbussen (c) Kevin FaingnaertFeestbussen (c) Kevin Faingnaert

De Lijn brengt je veilig thuis met oud en nieuw!

12/12/2025
Mobiliteit Veiligheid Over Stad Halle

Ook dit jaar brengen de chauffeurs van De Lijn je veilig op je feestje en weer thuis met oudejaar. 

moeder en kind verkennen de nieuwe websitemoeder en kind verkennen de nieuwe website

Vernieuwde website jonginhalle.be bundelt alle info voor ouders, jongeren en professionals

12/12/2025
Kinderen en Jongeren Over Stad Halle

Stad Halle lanceert een vernieuwde website voor kinderen, jongeren, ouders én professionals: jonginhalle.be. 

marktmarkt

Aangepaste markten in Halle in de maand december

12/12/2025
Cultuur en evenementen Over Stad Halle

Voor de wereldrecordpoging foute kersttruien op het Joseph Possozplein verhuist d